Ibrahimovic- Milan, zbulohet e vërteta

14:09 | 07 Dhjetor 2018

Ylli suedez Zlatan Ibrahimovic është i lidhur me një kalim të mundshëm te gjiganti italian Milan.

Mediat suedeze raportojnë që sulmuesi do ti përkushtohet marrëveshjes së tij me L.A. Galaxy, një marrëveshje që skadon në dhjetor të 2019. Kjo, po ashtu shihet si një strategji që ai të kërkojë më shumë para nga klubi i tij aktual.

Sot, gazeta italiane La Gazzetta dello Sport ka analizuar situatën e AC Milan, pasi negociatat me Ibrëqn u ndaluan, ndërkaq ata janë duke kërkuar sulmues të tjerë. befasi është se shumica e emrave janë nga premier Liga: Sturridge dhe Origi nga Liverpooli, Vincent Janssen nga Tottenhami, pavarësisht se ai është i lënduar.

Pas biznesin me Paqueta, Leonardo prapë është në Brazil, duke monitoruar lojtar si Pedro Guilherme dhe Everton, të cilët luajnë në Fluminense, respektivisht në Gremio. AC Milan nuk do të blejë vetëm një sulmues por po ashtu edhe një mesfushorë.

Cesc Fàbregas është në top listën e tyre. Nëse Maurizio Sarri gjen zëvendësim për spanjollin në janar-Denis Suarez i Barcelonës po ashtu mbetet synim.

Komento: