Icardi në janar i bashkohet Milanit, Maldini nis këto kontakte! – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Icardi në janar i bashkohet Milanit, Maldini nis këto kontakte!

23:36 | 25 Tetor 2020

Mauro Icardi kthehet në Serie A.

Mediet italiane pretendojnë se Mauro Icardi ka të ngjarë të kthehet në Serie A në janar.

Trajneri i PSG, Tuchel nuk po i jep një mundësi Icardit këtë sezon, kështu që sulmuesi argjentinas është i gatshëm të ndryshojë klimën.

Interesin më të fortë për momentin e tregon Milani, i cili e sheh Icardin si një pasardhës ideal të Ibrahimovic dhe dikush që do të jetë sulmuesi kryesor në vitet e ardhshme.

Maldini tashmë ka kontaktuar mikun e tij Leonardo dhe negociatat për transferimin e Icardit filluan në janar.

Argjentinasi mund të mbërrijë në “San Siro” si huazim për 10 milionë euro plus 40 milionë në vitin e ardhshëm.

Komento: