Ilir Meta vjen me një hap të ri ndaj Gent Cakaj – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Ilir Meta vjen me një hap të ri ndaj Gent Cakaj

14:12 | 11 Janar 2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka parashtruar so një kërkëse drejtuar kryetarit të parlamentit Gramoz Ruçit.

Ai kërkon ngritjen e Komisionit Hetimor parlamentar për hetimin e veprimtarisë së Drejtorisë së Sigurimit të Informacioneve të Klasifikuara, DSIK

Ky institucion ka pajisur me certifikatë sigurie Gent Cakajn brenda 24 orëve nga nisja e verifikimit.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!