Imazhet satelitore tregojnë dëmet para dhe pas tërmetit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Imazhet satelitore tregojnë dëmet para dhe pas tërmetit

00:08 | 08 Shkurt 2023

Imazhet e reja satelitore tregojnë shkatërrimin e shkaktuar nga tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirinë në orët e para të së hënës.

Pamjet, të marra sot, tregojnë dëmet e konsiderueshme të shkaktuara në ndërtesat në qytetet jugore Islahiye.

Ekipet e shpëtimit po kërkojnë me dëshpërim për të mbijetuar në Turqinë jugore dhe në veri të Sirisë pas dy tërmeteve të mëdha të hënën.

Më shumë se 7200 njerëz janë vrarë, por ka paralajmërime se numri i të vdekurve mund të vazhdojë të rritet.

Komento: