Instituti Hidrometeorologjik njofton për motin sot – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Instituti Hidrometeorologjik njofton për motin sot

08:09 | 14 Shkurt 2019

Sot mbi vendin tonë do të ndërmarrë mot me vranësira me mundësi të reshjeve të shiut dhe borës.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe herë-herë me reshje shiu dhe bore.

Sipas institutit, reshjet do të jenë më të theksuara në Dukagjin, por edhe në jug dhe jugperëndim të vendit do të ketë reshje.

Temperaturat minimale gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit do të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 1-6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë herë-herë me vrull, ku shpejtësia maksimale nëpër disa zona mund të arrijë deri 17m/s.

Komento: