Inter apo United, ky detaj vendos cilën fanellë do ta vesh Shanchez sezonin e ri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Inter apo United, ky detaj vendos cilën fanellë do ta vesh Shanchez sezonin e ri

00:04 | 23 Gusht 2019

Interi është gjithnjë e më i sigurt dhe optimist se ata do të jenë në gjendje të arrijnë marrëveshje për të nënshkruar me sulmuesin e Manchester United, Alexis Sanchez.

Sanchez nuk është më në planet e United dhe kalimi i tij në Itali po shihet si punë e kryer, përcjell ORAinfo.

Sky Sport raporton se gjithçka që mbetet është që Interi dhe Manchester United të negociojnë se sa nga paga e lojtarit që do të paguajë nga Djajtë e Kuq për sezonin e ardhshëm me Interin.

Kiliani aktualisht fiton mbi 500,000 euro në javë me klubin e Premier League, një shumë zhvatëse që Nerazzurrit nuk janë të gatshëm të paguajnë dhe, prandaj, nëse United dëshiron të heqë qafe sulmuesin, ata do të duhet të vendosen për të paguar një copë të konsiderueshme të pagës së tij. /ORAinfo/

Komento: