Inter e transferon falas këtë super-lojtar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Inter e transferon falas këtë super-lojtar

21:15 | 01 Janar 2019

Interi po mendon të bëjë një super-transferim.

Bëhet fjalë për Ashley Young nga Manchester United.

Ashley Young mund të largohet nga Manchester United, për të vazhduar karrierën në Serie A.

Është skuadra e Interit që po monitoron situatën e 33 vjeçarit, që ka hyrë në muajt e fundit të kontratës me ‘Djajtë e Kuq’.

Pavarësisht bisedimeve, United nuk ka arritur të gjejë marrëveshjen për vazhdimin e kontratës, dhe Young është i lirë të diskutojë me skuadrat tjera të interesuara për të.

Dhe ne mesin e këtyre skuadrat është Inter, që mund ta transferojë falas Youngun.

Komento: