Inter humb durimin, Spalleti drejt shkarkimit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Inter humb durimin, Spalleti drejt shkarkimit

09:32 | 04 Shkurt 2019

Luciano Spalletti thuhet se do të shkarkohet pas ndeshjes së ardhshme të Interit kundër Parma këtë fundjavë.

Sipas ANSA, një takim u zhvillua mes Spalletti dhe drejtorit të Interit, Beppe Marotta ‘për të shqyrtuar situatën’ pas humbjes 1-0 të Nerazzurrit kundër Bolognas të dielën.

Corriere della Sera shkon një hap më tej, duke pretenduar se trajneri duhet të jetë përgjegjës për udhëtimin në Parma dhe se pozita e tij’ do të peshohet pas kësaj.

Ish trajneri i Romës ka kryesuar tri humbje të drejtpërdrejta, njëra prej të cilave ka parë që Beneamata të largohet nga Coppa Italia duke mos fituar asgjë këtë sezon.

Antonio Conte, i cili ka punuar nën urdhrat e Marottas në Juventus në mes vitit të 2011 dhe 2014, ka qenë gjithnjë e më shumë i lidhur me Interin. /ORAinfo/

Komento: