Inter i vihet pas yllit 18 vjeçar brazilian – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Inter i vihet pas yllit 18 vjeçar brazilian

19:03 | 03 Janar 2019

Inter thuhet se janë në negociata për portierin adoleshent të Cruzeiro, Gabriel Brazao.

Sipas Sky Sport Italia, Nerazzurrët kanë vendosur pamjet e tyre mbi talentin 18-vjeçar përcjell ORAinfo.

Ai bëri përshtypje për Brazilin në Kupën e Botës në U- 17 në 2017, ku ai u emërua Portier i Turneut dhe tashmë ka dy paraqitje për vendin e tij në nivelin U-20.

Brazao do të dërgohej në hua për të paktën gjashtë muaj, kështu që ai mund të kualifikohej për një pasaportë portugeze dhe kufizime anashkaluese për lojtarët jo-BE./ORAinfo/

Komento: