Inter me këto dy përforcime gjigante do t”ia “terrojë” Juventusit

16:58 | 07 Dhjetor 2018

Beppe Marotta, po përgatit një revolucion në Inter për të mbushur boshllëkun që e ka me pikët me Juventusin.

Menaxheri tashmë është duke punuar me Piero Ausilio dhe Giovanni Gardini për sezonin e ardhshëm.

Ai do të duhet të bëjë Interin një skuadër fituese, gjithashtu sepse Steven Zhang synon të fitojë në më pak kohë sesa Andrea Agnelli bëri nga hiri i Calciopolit.

Kjo është arsyeja pse Suning nënshkroi me ish-presidentin e Juventusit, ai do të ketë qëllimin për të sjellë në Inter dy lojtarë të klasit të lartë që tashmë kanë dëshiruar verën e kaluar në Juventus: Sergej Milinkovic-Savic dhe Federico Chiesa përcjell ORAinfo.

Serbi nuk po tregon një formë të mirë te Lazio, prandaj një largim i tij pritet të ndodh.

Nga ana tjetër, marrëdhënia midis drejtorit Corvino të Marottës dhe Fiorentinës është e mirë, kështu që negociatat për Federico Chiesan n nuk duket e pamundur, pavarësisht nga vlera e tij e lartë./ORAinfo/

Komento: