Inter merr vendim befasues, nxjerr në shitje yllin e skuadrës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Inter merr vendim befasues, nxjerr në shitje yllin e skuadrës

10:05 | 26 Janar 2019

Ivan Perisic thuhet se është duke synuar një lëvizje në Angli dhe nerazzurrët po e konsiderojnë atë të shitur këtë muaj në dritaren e vazhdueshme të transferimit të dimrit.

Perisic nuk ka pasur sezonin më të mirë në Inter, pasi u kthye nga Kupa Botërore e FIFA-s këtë verë ku luajti një rol jetësor në marrjen e Kroacisë në finale të turneut, duke shënuar në gjysmëfinale dhe finale.

Corriere dello Sport e kupton që Interi e ka mbajtur Perisic në tregun e transferimeve për disa ditë të mbetura dhe janë duke kërkuar në mënyrë aktive të ndahen me të këtë muaj, përcjell ORAinfo.

Synimi i tyre mbështetet edhe nga gatishmëria e Perisic për të nënshkruar një lëvizje diku tjetër dhe ai dëshiron të luajë në Premier Ligë.

Manchester United ishte i interesuar në verën e vitit 2017, por interesi i tyre mund trë mos ekzistoj më, pas shkarkimit të Jose Mourinhos.

Atletico Madrid bëri një qasje për heroin kroat më parë këtë javë, por nerazzurrët e hodhën poshtë atë pasi ishte nën vlerësimin e tyre për lojtarin.

Ata e vlerësojnë lojtarin në 40 milionë euro. /ORAinfo/

Komento: