Inter- Milan, formacionet e mundshme – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Inter- Milan, formacionet e mundshme

10:20 | 05 Shkurt 2023

Sot luhet derbi italian i njohur si Derby della Madoninna.

Interi dhe Milani do të ndeshen sot (e diel) në ndeshjen e njohur si Derby della Madoninna, të vlefshme për javën e 21-të të Serie A.

Nerazzurrët vijnë në këtë ndeshje pas humbjes nga Empoli, por në një formë relativisht pozitive, kështu që synojnë fitoren ndaj Milanit që është totalisht jashtë formës me dy humbje radhazi në kampionat dhe katër ndeshje pa fitore radhazi.

Formacionet e mundshme

Inter: Onana; Skriniar, Acerbi, Bastoni; Darmian, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Lukaku, Lautaro;

Milan: Tatarusanu; Calabria, Kjaer, Kalulu, Theo Hernandez; Pobega, Tonali, Krunic; Saelemakers, Giroud, Leao.

Komento: