Inter-Ronaldo, vjen lajmi që pak kush e mendonte

16:46 | 08 Dhjetor 2018

Sipas edicionit të sotëm të Tuttosport, Cristiano Ronaldo mund ta kishte bartë fanellën e Interit përpara se të transferohej nga Sporting Lisbon në Manchester United.

Ish sulmuesi i Interit, Luis Suárez në mënyrë të përsëritur, propozoi Ronaldon në Inter, kur ai ishte duke luajtur për të rinjtë në Portugali. Por, që këto propozime mbetën të gjitha mbetën të padëgjuara përcjell ORAinfo.

Suarez u godit nga Ronaldo kur e pa atë të shënonte një gol ‘stil Ronaldo’. Disa muaj më vonë, Cristiano do të kishte debutuar me ekipin e parë të Sporting kundër Interit.

Por Manchester United tashmë mundi të gjithë garën në atë kohë dhe pjesa tjetër është histori./ORAinfo/

Komento: