Inter rrezikon të humbas 50 milionë euro nëse ndodh kjo në ndeshjen e fundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Inter rrezikon të humbas 50 milionë euro nëse ndodh kjo në ndeshjen e fundit

13:37 | 20 Maj 2019

Pas disfatës 4-1 të Interit në Napoli, klubi i Milanos kërkon një fitore në shtëpi, nga Empoli që ka fituar 3 të fundit, për të siguruar Ligën e Kampionëve.

Një lojë që vlen aq shumë, për të dy klubet, (Empoli duhet të fitojë për të shmangur rënien) dhe mund të ketë një ndikim të madh në tregun e Inter transferimit.

Nëse Inter nuk arrin të kualifikohet për Ligën e Kampionëve ata do të humbasin 50 milionë euro që nuk mund të përfshihen në buxhet në rast të dështimit.

50 milionë të cilat, sipas Tuttosport, do të peshojnë në lëvizjet e tregut të transferimeve të klubit, përcjell ORAinfo.

Interi ka qenë i lidhur me emra të tillë si Barella, Chiesa dhe Lukaku sa më shpejt të jetë trajneri i ri Antonio Conte duket të modelojë anën në imazhin e tij.

Gazeta ditore përfundon duke deklaruar se në rast të të dy skenarëve, kualifikimeve ose bie, dy projektet paralele gati për të shkuar. /ORAinfo/

Komento: