Inter- Savic, vjen lajmi “bombë” nga Italia – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Inter- Savic, vjen lajmi “bombë” nga Italia

14:42 | 06 Janar 2019

Inter po ia rrëmben Milanit nga duart mesfushorin e Lazios, Sergej Milinkoviç-Saviç përcjell ORAinfo.

Serbi ishte qendra e vëmendjes së një sërë klubesh të mëdha këtë verë të kaluar, por vlerësimi i tij masiv shkaktoi interes .

Corriere della Sera deklaron se ndërsa AC Milan është i interesuar në nënshkrimin e 23-vjeçarit, Inter mund të sfidojë rossonerët në ndjekje e yllit të Lazios.

Pas një sezoni mbresëlënës në Serie A, Milinkovic-Savic ka kaluar një sezon të dobët pasi ka dështuar në Kupën e Botës në verë.

Këtë sezon, mesfushori është shfaqur 18 herë në ligë, duke shënuar një herë dhe duke asistuar tri herë./ORAinfo/

Komento: