Inter “shpërthen”, po nënshkruan me “Paul Pogba” e ri

15:59 | 05 Qershor 2019

Inter,thuhet se janë në prag të nënshkrimit të talentit të Sochaux dhe të Francës,Lucien Agoume për 4.5 milionë euro.

Sipas Tuttomercatoweb dhe Sky Sport Italia, Nerazzurrët tashmë kanë rënë dakord për një marrëveshje për mesfushorin, i cili do të vendosë penën në letër për një kontratë trevjeçare, përcjell ORAinfo.

17-vjeçari bëri 15 paraqitje në Ligue 2 sezonin e kaluar dhe është krahasuar me Paul Pogba të Manchester United.

Barcelona, Manchester City dhe Paris Saint-Germain ishin lidhur gjithashtu me kapitenin France U-17./ORAinfo/

Komento: