Interi dhe Juventusi në “luftë” për “ Pirlon e ri” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Interi dhe Juventusi në “luftë” për “ Pirlon e ri”

17:24 | 04 Janar 2019

Juventusi dhe Interi thuhet se do të shkojnë kokë më kokë për të transferuar dyshen e famshme, a Sandro Tonali dhe Federico Chiesa të Fiorentinës përcjell ORAinfo.

Drejtori i ri i Nerazzurrit, Beppe Marotta, ka punuar me Juve në fillim të këtij sezoni dhe si i tillë, të dy klubet mund të kenë shënjestra të ngjashme.

Në ditët e fundit të dy janë duke luftuar për mbrojtësin portugez Trincao, por Tuttosport raporton se dueli nuk përfundon atje.

Gazeta beson se të dy klubet do të ndjekin Tonalin, të quajtur Andrea Pirlo i ri.

Marotta nuk bëri asnjë sekret të admirimit të tij për Federico Chiesa gjatë kohës së tij në Torino, dhe Tuttosport beson se ai gjithashtu do të jetë subjekt i interesit të të dy klubeve.

Fiorentina do të kërkojë rreth 60 milionë euro, por ata duhet të ulen me Juven për të zgjidhur të ardhmen e Marko Pjaca para përfundimit të sezonit, kështu që bisedimet informale me siguri do të zhvillohen./ORAinfo/

Komento: