Interi “dridh” Juventusin me lajmin e fundit

14:50 | 07 Dhjetor 2018

Interi , ka dhënë një lajm pozitiv në lidhje me faktin se Radja Nainggolan është i aftë për ndeshjen e ardhshme të Serie A, kundër Juventusit.

Gazzetta dello Sport,deklaron se ndërsa Interi kishte një ditë pushimi, Nainggolan erdhi për stërvitje veçmas dhe nuk ka dhimbje në kyçin e këmbës apo viçin, që do të thotë se ai është afër kthimit përcjell ORAinfo.

Me ditë të tëra futbollisti belg është gjykuar për progresin e tij, por Interi është pozitiv për ta pasur atë në dispozicion për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër PSV.

Por progresi sugjeron që ai mund t’i jepet edhe një rast kundër Juventusit./ORAinfo/

Komento: