Interi eliminohet midis “Giuseppe Meazza”, Arsenal ‘shkatrrën’ Rennes dhe kualifikohet – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Interi eliminohet midis “Giuseppe Meazza”, Arsenal ‘shkatrrën’ Rennes dhe kualifikohet

23:00 | 14 Mars 2019

Eintracht Frankfurt ka mposhtur 1-0 Inter në “Giuseppe Meazza” duke eliminuar zikaltrit nga Europa League.

Frankfurt në një farë mënyre ka shpëtuar nderin e Gjermanisë, pasi mbetet skuadra e vetme që vazhdon të luajë në një kompeticion europian.

Ishte goli i Jovic që në minutën e 5’ që vendosi takimit. Frankfurt kishte mundësi të tjera për ta zgjidhur ndeshjen më herët, teksa Inter e ka pasur shumë të vështirë të krijojë mundësi shënimi. Një zhgënjim për Inter që tani i ka mbetur vetëm kampionati.

Arsenal ka përmbysur gjithçka në ndeshjen e kthimit. Pasi u mposht 3-1 nga Rennes në Francë, skuadra e Emery ka përmbysur 3-0 në Emirates dhe avancon në çerekfinale. Një rezultat i madh për Topçinjtë, pasi dukeshin të eliminuar. Ishte Aubameyang ai që zhbllokoi rezultatin përpara se Maitland-Niles të dyfishonte. Pas pushimit, Auba vendosi kualifikimin me golin e tij të dytë.

Villarreal nuk e ka diskutuar kualifikimin, duke fituar 2-1 në shtëpi ndaj Zenit. Spanjollët e kishin fituar 3-1 ndeshjen në Rusi dhe nuk e kanë nënvlerësuar kundërshtarin edhe për ndeshjen e kthimit./telesport

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!