Interi ia terron Milanit, po ia merr yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Interi ia terron Milanit, po ia merr yllin e madh

18:01 | 27 Janar 2019

Pak ditë më parë, ekzistonte një takim i fshehtë mes menaxhmentit të Interit, ndërmjetësve dhe agjentit të Yannick Carrasco.

Kjo arsye besohet të jetë shqetësimi në lidhje me të ardhmen e Ivan Perisic, pasi duket kroati do të largohet këtë verë përcjell ORAinfo.

Megjithatë, ajo ka të bëjë edhe me faktin se ekipet si Arsenali dhe AC Milan kanë vënë në dukje negociatat për Carrasco.

Interi, pra, donte të dinte për situatën, edhe pse ndjenja është se marrëveshja do të ishte po aq e vështirë për Nerazzurrët.

Dalian Yifang nuk janë të gatshëm të ofrojnë ndonjë ulje në tarifën e transferimit, ndërsa Carrasco vazhdon të kërkojë rrogën 10 milion euro për të lënë Kinën tashmë në janar. Interi ka marrë parasysh situatën dhe e konsideron lojtarin një ide konkrete./ORAinfo/

Komento: