Interi mposhtë Milanin, po arrin marrëveshje me yllin 50 milionësh

17:25 | 18 Janar 2019

Interi është pranë nënshkrimit të Nicolò Barella.

YLL i Cagliarit ka qenë i lidhur me një kalim te MIlan, Napoli dhe Chelsea, por Nerazzurët tani janë afër arritjes së një marrëveshjeje me Cagliarin përcjell ORAinfo.

Barella, tashmë ka dhënë dritën e tij të gjelbër për të kaluar në Inter. Të dy klubet janë në bisedime për të finalizuar marrëveshjen, por ka mbetur vetëm disa detaje përpara përfundimit të marrëveshjes.

Inter do të paguajë një tarifë afër 40 milionë euro plus 10 milionë euro në shpërblime./ORAinfo/

Komento: