Inzaghi-Milan, vjen lajmi “BOMBË” i mbrëmjes

23:09 | 10 Maj 2019

AC Milan njoftohet se ka kërkuar një trajner për të zëvendësuar Gennaro Gattuso në fund të sezonit.

Ndër emrat që thuhet se janë duke u konsideruar për rolin janë, kreu i trajnerit Unai Emery dhe ish-bosi i Romës, Eusebio Di Francesco,përcjell ORAinfo.

Megjithatë, La Gazzetta dello Sport po raportojnë se ka një emër tjetër në horizont për Milanin: trajnerin e Lazio ,Simone Inzaghi.

Inzaghi ka provuar veten të aftë në Lazio, pavarësisht nga mungesa e fondeve për të forcuar skuadrën e tij. Prandaj, një lëvizje në Milan mund të jetë e dobishme për të dy Inzaghi dhe Rossonerët./ORAinfo/

Komento: