Isco fatin e Pogbas, Juventus në pritje të lojtarit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Isco fatin e Pogbas, Juventus në pritje të lojtarit

12:03 | 09 Shkurt 2019

Marrëdhënia midis Isco dhe Santiago Solari është në një nivel të ulët.

Nuk duket të ketë më shumë barriera në tension midis trajnerit të Real Madridit dhe mesfushorit spanjoll i cili tani është në skaj të projektit teknik të menaxherit.

Një situatë e rënduar në ditët e fundit, por që kishte qenë djegie për muaj, jo çuditërisht.

Juventusi informohet në frontin Isco që nga nëntori.

Paratici është vazhdimisht në kontakt me agjentin e lojtarit sepse Bianconerët duan të jenë të gatshëm në rast se ka një mundësi reale për të nënshkruar Isco verën e ardhshme.

Isco është i hapur për një lëvizje në stadiumin Allianz pa hezitim, por ai e di shumë mirë se ka edhe Manchester City në rreshtin e parë.

Pep Guardiola e vlerëson shumë lojtarin dhe Juventusi e di që konkurrenca do të bëhet e ashpër.

Paratici po lëviz në hije, mban kontakte të drejtpërdrejta dhe nuk dëshiron të harrojë situatën javë pas jave, duke pasur parasysh tensionet rreth Isco.

Por fati i lojtarit varet shumë nga zgjedhja e Florentino Perez në pozicionin e stërvitjes në Santiago Bernabeu.

Nëse Santiago Solari do të largohet në fund të vitit, Isco mund të qëndrojë, bazuar në atë se kush do të ishte trajneri i ardhshëm.

Përndryshe, në rastin e konfirmimit të Solarit, Isco padyshim do të kërkonte që të shitej.

Një situatë e ngjashme me atë të Paul Pogba, i cili ishte në arrati nga Manchester United dhe donte një lëvizje të Juventusit derisa Mourinho u shkarkua, me Solskjaer duke e vënë atë në qendër të projektit.

Komento: