Isco shokon Spanjën me ekipin që po transferohet – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Isco shokon Spanjën me ekipin që po transferohet

12:53 | 06 Shkurt 2019

Një transferim që do ta drdh botën e futbollit pritet të ndodh gjatë verës.

Presidenti i Barcelonës, Jose Maria Bartomeu, ka bërë të ditur se ai fillimisht do t’i kontaktonte drejtuesit e Real Madridit para se të bënte ofertë për ta transferuar mesfushorin spanjoll, Isco.

Për largimin e Iscos nga Santiago Bernabeu është spekuluar që nga fundi i tetorit, kur në pozitën e trajnerit erdhi Santiago Solari. Trajneri argjentinas nuk i beson Iscos dhe e aktivizon atë në lojë vetëm për ndeshjet më pak të rëndësishme ose për pak minuta në fund, transmeton Gazeta Express.

26-vjeçari, kontrata e së cilit përfundon në vitin 2020, i ka bërë vetëm pesë paraqitje si titullar për Real Madridin këtë sezon, ndërsa është aktivizuar nga stoli në dhjetë ndeshje të tjera.

Ai ka qenë i rregullt në ndeshjen e këtij sezoni të Kupës së Mbretit, që gjë sugjeron se ai mund të luajë në ndeshjen kundër Barcelonës, e cila do të zhvillohet sonte në orën 21:00, në Camp Nou.

“Nëse trajnerët tanë e kërkojnë një lojtar dhe ai lojtar dëshiron të largohet nga Real Madridi, atëherë natyrisht që ne do ta transferonim. Por, kjo gjë nuk ka ndodhur gjatë kohës sa kam qenë unë këtu”, ka thënë Bartomeu.

“Nuk ka asnjë pakt mes neve. Të gjithë tentojnë ta bëjnë skuadrën e tyre më të mirë, më garuese. Isco? Për hir të Real Madridit, unë do të flisja fillimisht me presidentin e Real Madridit [Florentino Perezin].

Komento: