Ish-futbollisti i Milanit bëhet trajner – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ish-futbollisti i Milanit bëhet trajner

22:43 | 03 Janar 2019

Djamel Mesbah, i cili ka luajtur për skuadrat si AC Milan, Lecce, Sampdoria, Parma dhe Crotone në Itali, është emëruar si menaxher i ri i skuadrës U- 19 të Thonon Evin FC përcjell ORAinfo.

Ai ka qenë një agjent i lirë për më shumë se një vit dhe ka vendosur ta sfidojë vetën në një profesion tjetër.

Në fakt, algjeriani do të fillojë një aventurë të re si një trajner i të rinjve, edhe pse ekipi është padyshim në një garë të ultë, pas goditjes së falimentimit disa vjet mbrapa./ORAinfo/

Komento: