Ish-lojtari i Milanit befason të gjithë me ekipin e ri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ish-lojtari i Milanit befason të gjithë me ekipin e ri

10:12 | 01 Shkurt 2019

Ish-mesfushori i Udinese, Inter dhe Milanit, Sulley Muntari është kthyer zyrtarisht në futboll. Ai është transferuar të ekipi spanjoll Albacete.

Muntari kishte qenë një lojtar i lirë që kur la Deportivo La Coruna në fund të sezonit të kaluar, por Albacete konfirmoi në një ditë përfundimtare se ata kishin nënshkruar Ganën me një marrëveshje deri më 30 qershor, përcjell ORAinfo.

34-vjeçari ka kaluar shumicën e karrierës së tij në Itali, duke bërë 270 paraqitje në Serie A për klubet e Milanit dhe Udinese, si dhe Pescara.

Albacete, nga ana e tyre, janë të katërtat në nivelin e dytë spanjoll, vetëm dy pikë larg nga vendi i parë. /ORAinfo/

Komento: