Ish shoku i skuadrës ia zbulon një të vërtet Higuainit

17:07 | 17 Janar 2019

Mbrojtësi i Juventusit, Leonardo Bonucci, ka mohuar të jetë fjalosur e Gonzalo Higuain gjatë Supercoppa, por pranon se sulmuesi i Milanit ishte ‘i shqetësuar’.

Bonucci dhe Higuain kishin ardhur së bashku pas fishkëllimit përfundimtar në Jeddah, por ish-skuadra e argjentinasit së Juventusit siguroi se nuk ishte asgjë personale.

“Festimi është gjithmonë i bukur” i tha ai Gazzetta dello Sport, pasi fitorës 1-0 kundër Milanit të mërkurën, përcjell ORAinfo.

“Chiellini? Ai ka një sezon të madh dhe ka gjetur një mënyrë për të menaxhuar lojërat që ai luan.

“Higuain? Ne nuk kemi rënë. Ai ishte i mërzitur me gjyqtarin dhe unë shkova për ta qetësuar. Ai ishte i shqetësuar, por ato janë gjëra që ndodhin në fushë”, tha Bonucci. /ORAinfo/

Komento: