Ishte afër të transferohej te Milan, i ndodh më e keqja këtij futbollisti

23:59 | 18 Janar 2019

Klubet kineze Super League Beijing Gouan dhe Guangzhou R & F janë të etur për të nënshkruar Marouane Fellaini nga Manchester United, raporton ESPN përcjell ORAinfo.

Menaxher i kujdestarisë Ole Gunnar Solskjaer duket se është i hapur për shitjen e mesfushorit këtë muaj, duke preferuar lojtarët e Ander Herrera, Paul Pogba dhe Nemanja Matic përcjell ORAinfo.

Solskjaer konfirmoi këtë mëngjes se Fellaini do të jetë jashtë deri në katër javë me një dëmtim i kofshës së tij.
Kujtojmë se Milan ishte afër ta transferonte atë, pasi që Leonardo ishte fans i madh i belgut i cili duket se do të përfundojë në Kinë./ORAinfo/

Komento: