Ishte i destinuar të bashkohej me Milanini, përfundon atje ku pak kush e mendonte

17:04 | 20 Janar 2019

Raportet në Spanjë zbulojnë se e vetmja gjë që mungon nga marrëveshja që merr Alvaro Morata tek Atletico Madrid, është njoftimi zyrtar përcjell ORAinfo.

Sulmuesi i Chelseat, i cili gjithashtu ishte i lidhur me një kalim te Milanin, besohet të ketë nënshkruar me Los Rojiblancos. Pasi kaloi ditët e fundit në pushime në kryeqytetin spanjoll, ish-lojtari i Juventusit do të zbulohet në fillim të javës së ardhshme.

Transferimi i Moratës, i cili fillimisht do të lërë në hua me një mundësi për të bërë marrëveshjen të përhershme, do të vënë në lëvizje lëvizjet e Gonzalo Higuian të Milanos në Chelsea dhe Krzysztof Piątek të Geona në San Siro./ORAinfo/

Komento: