Izaghi me fjalë të mëdha për Milanin

21:23 | 17 Dhjetor 2018

Bologna do të përballet me Milanin nesër në shtëpi dhe ish trajneri dhe lojtari i kundërshtarëve, Filippo Inzaghi, foli me mediat gjatë një konference shtypi për ndeshjen.

“Gattuso është një mik i madh, kemi biseduar pak kohë më parë kur ai ishte në telashe, do të jetë një ditë e veçantë, Milan ka qenë gjithmonë në zemrën time”, tha ai.

“Në Athinë, nëse e përsërisim ndeshjen 100 herë, ne do të kishim fituar 99 herë nëse do të kishim Suso në fushë, sepse ai është një lojtar që bën dallimin”, ka thwnw Inzaghi.

“Hendeku teknik është atje, por ne duhet të japim maksimumin dhe të kujdesemi për detajet. Ai ka një mundësi të madhe. Janë akoma më shumë se 20 ndeshje për të shkuar.Za mungon është një rezultat pozitiv.Ne kemi përmirësuar në shumë gjëra, por jo të mjaftueshme për të sjellë në shtëpi 3 pikë, por kemi përgjegjësi të mëdha përpara tifozëve tanë “, përfundoi Inzaghi.

Komento: