Ja çfarë do të ndodh sot në orët e para të mësimit në shkolla – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ja çfarë do të ndodh sot në orët e para të mësimit në shkolla

08:31 | 15 Shkurt 2019

Të gjitha shkollat sot n Kosovë do t’ i kushtojnë orën e parë Pavarësisë së Kosovës.

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që më 15 shkurt 2019, në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës, ora e parë e mësimit t’i kushtohet historikut të pavarësisë së Republikës së Kosovës, sakrificës së popullit shqiptar dhe kontributit të bashkësisë ndërkombëtare për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Këtë vendim, ministri Bytyqi e ka marrë në prag të 11 vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Republikës së Kosovës, me qëllim të zgjerimit të njohurive të nxënësve për këtë ngjarje të rëndësishme.

Komento: