Ja çfarë ka Milan që nuk kanë ekipet tjera ..! – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ja çfarë ka Milan që nuk kanë ekipet tjera ..!

22:07 | 09 Shkurt 2019

Nëse ka një departament që aktualisht është duke i dhënë kënaqësi në shtëpi Milanit, kjo është padyshim mbrojtja, duke pasur parasysh numrat e pakët të golave që ka pranuar kohëve të fundit përcjell ORAinfo.

Ekipi i Gennaro Gattuso filloi në 2019 duke pranuar shumë pak gola dhe duke shënuar performancën e shkëlqyeshme të individëve, duke filluar me një Gianluigi Donnarumma i cili në mes të kampionatit dhe Kupës së Italisë siguroi siguri të madhe në vijën mbrojtëse, duke mbyllur derën në disa raste.

Dhe fatmirësisht për rossonerët në ditët në vijim mbrojtja do të jetë edhe më e plotë dhe më konkurruese sepse kthen shumë futbollistë./ORAinfo/

Komento: