Ja çfarë pritet të ndodh nesër në “San Siro” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ja çfarë pritet të ndodh nesër në “San Siro”

17:25 | 12 Prill 2019

Nesër mbrëma, do të zhvillohet një takim i rëndësishëm për garën e Ligës së Kampionëve, domethënë AC Milan kundër Lazio në San Siro.

Të dyja skuadrat aktualisht po luftojnë për vendin e katërt që të dërgon në Champions League dhe shumë besojnë se loja e nesërme është vendimtare, përcjell ORAinfo.

Rossonerët aktualisht janë në vendin e katërt me 52 pikë, ndjekur nga Atalanta dhe Roma në 52 dhe 51 pikë respektivisht.

Lazio, nga ana tjetër, nuk duhet përjashtuar ende, pasi ka luajtur një lojë më pak se të tjerët. Aktualisht, ata janë tre pikë prapa Milanit, duke e bërë ndeshjen e nesërme vendimtare në shumë mënyra.

Përveç shtimit të pikëve në radhët e tyre, një fitore do të ishte një ngritje masive e besimit. Për të dyja palët, presioni është padyshim në dhe një fitore në këtë mënyrë mund të jetë një shenjë e forcës./ORAinfo/

Komento: