Ja cili lojtar u “ringjallë” në ndeshjen kundër Empolit

16:18 | 25 Shkurt 2019

Një gol shumë i rëndë në Bergamo dhe një asist i rëndësishme kundër Empolit: pesë muaj më vonë, më në fund u rikthye Hakan Calhanoglum i vërtetë dhe të fuqishëm.

Në fakt Corriere dello Sport thekson se tani numri i Milanit 10 duket të jetë një tjetër lojtar. Jo më shumë se lojtari jashtë, i ngadalshëm dhe pothuajse i lënguar në fillim të sezonit, por shumë i ngjashëm me atë të rrezikshmin që hapi një rikthim të madh dhe tërhoqi ekipin e Gennaro Gattuso si udhëheqës absolut.

Ndoshta gjithçka ka lindur nga familja dhe brenda atyre mureve të shtëpisë situata është zgjidhur. Në gusht, në fakt, familja arrin kulmin e tensionit me gruan e tij dhe ishin në prag të divorcit.
Por sot gjithçka ka ndryshuar: palët nuk kanë arritur vetëm qetësinë e njohur, por në këto ditë mesfushori turk do të bëhet edhe babai për herë të parë ./ORAinfo/

Komento: