Ja cili super-yll e refuzoi keq Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ja cili super-yll e refuzoi keq Milanin

13:39 | 06 Shkurt 2019

Ish drejtori sportiv i Napolit, Pierpaolo Marino ka zbuluar se pse Marek Hamsik nuk u bashkua me Juventusin, Milanin apo Interin, kur ai ishte rreth 20 vjeç.

Hamsik është i vendosur të largohet nga Partenopei në ditët e ardhshme për t’u bashkuar me klubin kinez Daliang Yifang, ka qenë në klub që nga viti 2007 dhe ka shfaqur 400 herë për Napoli përcjell ORAinfo.

Ish-drejtori sportiv i Napolit Pierpaolo Marino kohët e fundit po bisedonte me Sportnews përse ai kurrë nuk e ndërroi Napolin për asnjë skuadër.

“Ishte viti 2006 dhe ai ishte 19 vjeç. Ne e morëm atë, por qëndruam një sezon me Brescia.

“Kur isha drejtori sportiv i Napolit, Juventusi Milani dhe Interi e donin atë. Por, ai kurrë nuk u largua”, ka thënë Marino./ORAinfo/

Komento: