Ja cilin gjigant evropian e refuzoi Paqueta për Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ja cilin gjigant evropian e refuzoi Paqueta për Milanin

18:19 | 12 Shkurt 2019

Ylli i ri i Milanit, Paqueta, refuzoi një lëvizje në Psg në dritaren e transferimit të janarit, për t’u bashkuar me gjigandët e Serie A.

Drejtori i Rossonerëve, Leonardo, e bindi bashkatdhetarin e tij për t’u bashkuar me klubin duke i thënë atij se ai do të kishte mbuluar menjëherë një rol qendror në klub, diçka që ai mund të kishte luftuar për të bërë në Paris ku ka konkurrencë më të madhe në mes të fushës përcjell ORAinfo.

Paqueta shënoi golin e tij të parë për AC Milan kundër Cagliarit dhe i dedikoi golin 10 fëmijëve që vdiqën në zjarr në qendrën e trajnimit Flamengo./ORAinfo/

Komento: