Ja gjithçka që ndodhi në pjesën e parë të takimit Genoa-Milan

16:01 | 21 Janar 2019

Genoa kishte një pjesë të parë të mirë, por Milan shënoi pothuajse me një volej të shkëlqyer nga Lucas Paquetá i cili ishte më i mirin në fushë përcjell ORAinfo.

Kjo lojë u luajt në një atmosferë shumë të çuditshme për disa arsye.

Koha e nisjes u zhvendos në një pasdite të hënë pas shqetësimeve të sigurisë, kështu që tifozët vendas refuzuan të merrnin pjesë.

Gennaro Gattuso kishte gjysë skaudre, pasi që Franck Kessie, Davide Calabria dhe Alessio Romagnoli janë pezulluar , ndërsa Lucas Biglia, Mattia Caldara dhe Jack Bonaventura janë të lënduar.

Gonzalo Higuain nuk e bëri udhëtimin, pasi ai ishte i hutuar nga një lëvizje e menjëhershme në Chelsea. Milan ishte në bisedime të avancuara me zëvendësimin e tij, Krzysztof Piatek të Genoa, i cili nuk luajti sot për shkak të një pezullimi.

Ishte një fillim edhe më i keq për rossonerët, sepse Cristian Zapata u lëndua kështu që Andrea Conti hyri dhe e zhvendosi Ignazio Abate në qendër./ORAinfo/

Komento: