Ja kur përforcimi i madh arrin në Milano

16:36 | 19 Janar 2019

Milan njoftohet se ka rënë dakord për një marrëveshje për futbollistin, Sporting CP, Tiago Djalo dhe ai do të nënshkruajë kontratën të hënën përcjell ORAinfo.

Sipas Sky Sport Italia, të dy klubet finalizuan kushtet sot dhe ai do të jetë në Itali për të vënë laps në letër javën e ardhshme.

Lazio, Manchester United dhe Manchester City kanë qenë gjithashtu duke ndjekur qendërmbrojtësin 18-vjeçar.

Besohet se Sporting përfshinte një klauzolë të veçantë që siguroi Milanin se nuk mund ta shesë Djalon tek rivalët e tyre Benfica dhe FC Porto./ORAinfo/

Komento: