Ja kur Piatek nënshkruan me Milanin

20:58 | 18 Janar 2019

Mendohet se Milani mund ta finalizojë Krzysztof Piatek sonte, por bisedimet me Genoan shtyjnë gjithçka për të martën përcjell ORAinfo.

Burime të shumta, duke përfshirë Sky Sport Italia dhe Sportitalia, pohuan praninë e presidentit të Genoa Enrico Preziosi në takimin, duke u bashkuar me drejtorin e sportit Giorgio Perinetti, agjenti i lojtarit dhe shefi i Milanit Leonardo, që nënkuptonte se një marrëveshje ishte e afërt.

Megjithatë, në negociata dolën më shumë probleme, kështu që Sky Sport Italia dhe Tuttomercatoweb raportuan se bisedimet janë shtyrë deri të martën.

Kjo është për shkak se dy ekipet luajnë njëri-tjetrin në Serie A të hënën pasdite.

Piatek gjithsesi nuk do të luajë kundër klubit të tij të ardhshëm të mundshëm, pasi ai është pezulluar, duke hequr kështu një situatë potencialisht të vështirë./ORAinfo/

Komento: