Ja kur Wenger mund të bëhet trajner i Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ja kur Wenger mund të bëhet trajner i Milanit

21:15 | 24 Dhjetor 2018

Milan dje konfirmoi se ata ende besojnë në Gattuso, megjithëse kjo është vetëm gjysma e tregimit.

Dy ndeshjet e ardhshme, kundër Frosinone dhe SPAL, do të jenë vendimtare për të ardhmen e Gattusos.

Në fakt, në mënyrë që Gattuso të mbetet i sigurt, ai do të duhet të rrëmbej gjashtë nga gjashtë pikë, përcjell ORAinfo.
E gjitha ka të bëjë që Milan të pozicionohet të katër ekipet e parët, që do të thotë Champions League sezonin e ardhshëm.
Këtë verë, Elliott urdhëroi Gattuso që të merrte ekipin në turne prestigjioz, pa ifs dhe buts.

Meqë skuadra ka luftuar shumë vonë, klubi ka filluar të shikojë rreth zëvëndësimeve të mundshme, nëse Gattuso nuk e kthen këtë.
Ish-menaxheri i Arsenalit, Arsene Ëenger, është kandidati kryesor i drejtorit të ri të Milanos, Ivan Gazidis, i cili gjithashtu ka punuar edhe për Topçinjtë.

Francezi ka thënë jo për shokët e Monakos dhe Fulhamit, pasi ai dëshiron të kthehet në rrugën e duhur me një klub më prestigjioz. Me këtë tha, ai mund të vendoste të thoshte ‘po’ tek Rossonerët. /ORAinfo/

Komento: