Ja kush do ta fitojë Premier League – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ja kush do ta fitojë Premier League

18:34 | 29 Dhjetor 2018

Craig Bellamy thotë se pret që Manchester City të mbrojë titullin e Premier Ligës pavarësisht nga epërsia e Liverpulit në krye të tabelës.

Tri humbje në katër ndeshjet e fundit i kanë parë ata të jenë shtatë pikë prapa liderëve të Jurgen Klopp përcjell ORAinfo.

Duhet cekur se Liverpool mbetet e vetmja skuadër në ligë pas pësuar një humbje deri më tani dhe ish-ylli i Reds dhe ylli i City, Bellamy beson se ekipi i Pep Guardiola janë ende në me një shans të mirë për të fituar titullin.

“Unë nuk besoj Liverpool do të shkojë pa pësuar, ata do të humbasin një ose dy ndeshje, dhe unë personalisht mendoj se Man City do të fitojë ligën,” tha ai për Sky Sports./ORAinfo/

Komento: