Ja kush e këndelli Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ja kush e këndelli Milanin

16:13 | 06 Shkurt 2019

Shefi i Champions Cup, tifozi i Milanit, Charlie Stillitano beson se Elliott Management ka qenë një ‘bekim’ për klubin.

Ka pasur frikë se Elliott do ta trajtojë Milanin si një pasuri pasi Li Yonghong ka dështuar në huazimin e tij për të blerë klubin, por fondi amerikan që prej asaj kohe ka sjellë stabilitet në Rossonerët dhe kanë goditur me transferimin me Lucas Paqueta dhe Krzysztof Piatek përcjell ORAinfo.

“Është një bekim që Grupi Menaxhues i Elliott mori përsipër”, tha Stillitano, i cili ishte i lidhur me një blerje të Diavolo vitin e kaluar, i tha Calcio e Finanza.

“Unë me të vërtetë mendova se klubi kishte nevojë për të sjellë dikë shumë profesional si Ivan Gazidis.

“Isha shumë i kënaqur, e kam njohur Ivan që nga mesi i viteve 1990, gjithnjë kam qenë i impresionuar nga ndershmëria dhe profesionalizmi i tij dhe aftësia për të bërë gjërat. Ai është një zotëri i butë por shumë i efektshëm.

“Unë kam takuar njerëzit në Elliott, dhe ata duket sikur ata janë me të vërtetë njerëz të futbollit në krye dhe unë mendoj se ata me të vërtetë e kuptojnë atë që duhet për të ndërtuar klubin përsëri aty ku ka qenë”.

“Është me të vërtetë një bekim, sepse kur erdhi pronësia kineze, me të vërtetë nuk i njihja njerëzit dhe nuk e njihja me të vërtetë se çfarë po bënin” tha tifozi i Milanit Charlie Stillitano ./ORAinfo/

Komento: