Ja pse ylli i madh dështoi të transferohej në “San Siro” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ja pse ylli i madh dështoi të transferohej në “San Siro”

23:01 | 02 Shkurt 2019

Sipas Calciomercato, lëvizja e Allan Saint-Maximin në AC Milan dështoi pasi Nice refuzoi të linte anësorin të largohej në formë huazimi.

Klubi francez ishte i interesuar vetëm për një marrëveshje të përhershme për të ri në janar dhe kur Milan nuk ishte në gjendje ose nuk donte ta bënte këtë, transferimi i propozuar dështoi.

Ekipi nga Serie A gjithashtu ishte e prirur për lëvizjet e Yannick Carrasco dhe Gerard Deulofeu muajin e kaluar, asnjëra prej të cilave nuk u materializua./ORAinfo/

Komento: