Ja sa lindje kishte për 24 orë në QKUK – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ja sa lindje kishte për 24 orë në QKUK

15:00 | 30 Janar 2019

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm lindshmëria në QKUK, e për këtë fakt flasin edhe statistiat.

Në Klinikën Obstetrike Gjinekologjike në 24 orët e fundit janë kryer 34 lindje.

14 foshnje të porsalindura janë të gjinisë meshkullore dhe 20 të gjinisë femërore.

A do të bëhet QKUK me drejtor të veçantë nga SHSKUK. 11 nga lindjet janë kryer me operacion, përderisa 13 nëna kanë lindur për herë të parë.

Komento: