Ja sa trinjak dhe bineq linden në Kosovë për vetëm një vit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ja sa trinjak dhe bineq linden në Kosovë për vetëm një vit

23:30 | 01 Janar 2019

Në vitin 2018 ka pasur mjaftë lindje në QKUK.

10 mijë e 184 fëmijë kanë ardhur në jetë gjatë viti 2018 në Qendrën Klinike Universitare te QKUK-së.

Nga këta fëmijë 272 janë fëmijë bineq, ndërsa 15 prej tyre janë trineq.

Sipas statistikave emri më i shpeshtë për vajza gjatë vitit ishte emri Sara dhe Jara, ndërsa për djemtë ishte Ajan dhe Noar.

Komento: