Ja si Gonzalo Higuain kaloi ditën e tij të parë te Chelsea – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Ja si Gonzalo Higuain kaloi ditën e tij të parë te Chelsea

18:02 | 24 Janar 2019

Sot ishte dita e parë e Gonzalo Higuain si një lojtar i Chelsea.

Sulmuesi argjentinas ka trajnuar me Blues përpara ndeshjes së Kupës Carabao Cup kundër Tottenhamit.

Higuain nuk do të jetë në dispozicion për t’u përballur me skuadrën e Mauricio Pochettino sonte, por ai do të jetë në dispozicion duke filluar nga loja e ardhshme.

Sipas Sky Sport, Higuain arriti në Cobham së bashku me ish-bashkëlojtarin e tij të Napolit Jorginho, përcjell ORAinfo.

Siç mund të shohim nga postimet e mediave në Chelsea, ish-sulmuesi i Milanit ishte jashtëzakonisht i lumtur për të stërvitur me Blues.

Para fillimit të trajnimit, ai i dha Maurizio Sarri patën një ‘përqafim të gjatë dhe të ngrohtë’ për të nxjerrë në pah lumturinë e tij për ribashkimin e tij me taktikën italiane nën të cilin ai u bë golashënuesi më i mirë i Serie A në një fushatë të vetme me 36 gola në 35 paraqitje në Fushatës 2015/16. /ORAinfo/

Komento: