Jo vetëm Piatek dhe Paqueta, ja kush dha maksimumin mbrëmë për Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Jo vetëm Piatek dhe Paqueta, ja kush dha maksimumin mbrëmë për Milanin

13:08 | 11 Shkurt 2019

AC Milan mundi Cagliari 3-0 dje në San Siro në ndeshjen e Serie A të raundit dhe u kthye në vendin e katërt në renditje.

Kuqezinjtë kanë pasur një performancë pozitive në përgjithësi, e sidomos shkëlqyen përforcimet e reja të Lucas Paqueta dhe Krzsystof Piatek përcjell ORAinfo.

Këtu janë vlerësimet e lojtarëve nga gazetat italiane.

Gazzetta dello Sport:

AC Milan (4-3-3): Donnarumma 7; Calabria 7, Musacchio 6.5, Romagnoli 6.5, Rodriguez 6; Kessie 7, Bakayoko 6,5, Paqueta 7; Suso 6.5, Piatek 7.5, Calhanoglu 6.5.

Corriere della Sera:

AC Milan (4-3-3): Donnarumma 6.5; Calabria 7, Musacchio 6, Romagnoli 6, Rodriguez 6; Kessie 7, Bakayoko 6,5, Paqueta 7; Suso 6, Piatek 6.5, Calhanoglu 5.

Sky Sports:

AC Milan (4-3-3): Donnarumma 7.5; Calabria 7, Musacchio 6, Romagnoli 6, Rodriguez 6,5; Kessie 6.5, Bakayoko 6, Paqueta 7; Suso 6.5, Piatek 7, Calhanoglu 6.5. /ORAinfo/

Komento: