Jovic te Milan, vjen lajmi i fundit nga Spanja – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Jovic te Milan, vjen lajmi i fundit nga Spanja

09:21 | 21 Gusht 2019

Luka Jovic ka qeshur me thashethemet se ai tashmë mund të largohej nga Real Madrid për t’u bashkuar me Milano me huazim.

Joviç u bashkua me Madridin vetëm nga Eintracht Frankfurt më herët gjatë verës, por ishte raportuar se Zinedine Zidane ishte e gatshme të huazonte sulmuesin, në mënyrë që të mund të fitonte më shumë përvojë, me Milanin që ishte skuadra favorite, përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, 21-vjeçari i tha Novosti: “Ai beson në mua dhe mendimi i tij nuk ka ndryshuar gjatë kohës sonë duke punuar së bashku.

“Unë po mësoj prej tij dita ditës dhe jam shumë i lumtur me të sepse ai është si futbollist dhe si trajner, një nga më të mirët në futbollin botëror.

“Unë jam i gatshëm të bëj çmos dhe të jap gjithçka që mundem. Nuk pres të luaj çdo ndeshje menjëherë, por do t’i arrij objektivat e mia përmes punës së palodhur dhe përkushtimit.

“Tregimet si ato që largohen nga unë më bëjnë të qesh. Media gjithmonë do të tregojë histori të tilla.

“Jam mësuar me të gjitha llojet e thashethemeve që nga fillimi i karrierës time profesionale. Unë e kam pranuar ekzistencën e tyre. Vetëm koha do të tregojë se çfarë është e vërtetë “, ka thënë Jovic./ORAinfo/

Komento: