Juve ia merr emrin e madh Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juve ia merr emrin e madh Milanit

23:59 | 09 Korrik 2019

Andrea Barzagli nuk do të bashkohet me stafin e Juventusit të Maurizio Sarri, por Bianconerët kanë punësuar themeluesin e Milan, Daniele Tognaccini.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Barzagli ka vendosur të marrë pak kohë pas largimit të tij nga fusha dhe nuk do të bashkohet me stafin e menaxhimit të bardhezinës në këtë kohë,përcjell ORAinfo.

Ai mund të hyjë më vonë gjatë fushatës ose të presë deri në sezonin e ardhshëm.

Megjithatë, Juve ka vendosur të punësojë themeluesin e Milan, Tognaccini, i cili u largua nga Rossoneri verën e kaluar pas 20 vitesh në klub./ORAinfo/

Komento: