Juve po e transferon lojtarin më të mirë në botë, ofron 210 milionë për të – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Juve po e transferon lojtarin më të mirë në botë, ofron 210 milionë për të

15:36 | 04 Janar 2019

Sipas asaj që raportohet nga Tuttosport sot, Juventusi nuk heq dorë nga ylli i Paris Saint-Germainit Kylian Mbappe, pasi ata kërkojnë të vazhdojnë formën e tyre të fuqishme të transferimit – pas përfundimit të një transferimi prej 110 milion euro për Cristiano Ronaldon në korrik 2018 përcjell ORAinfo.

Operacioni për Mbappe është kompleks dhe së pari fillon me koston e vetë transferimit, në minimum prej 210 milion € – për shkak të moshës dhe aftësisë së francezit.

Drejtori i Juventusit Paratici e përshkroi planin për Mbappe si një “hipotezë fantastike”.

Mbappe ka gjasa të kërkojë së paku 20 milion euro në vit; më pak se ajo që Ronaldo fiton në Torino, por kjo është për shkak të faktit se vlera tregtare e Portugezit është shumë më e lartë dhe për këtë arsye solli më shumë në “etiketimin” e bardhezinjtë.

Megjithatë, në anën tjetër, Mbappe ka shumë më tepër hapësirë për rritje dhe tashmë konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë në botë, në një moshë kaq të re.

Mbappe fitoi Kupën e Botës me Francën në Rusi në verë, duke luajtur një rol kyç si skuadra e Deschamps e ngriti trofeun kundër Kroacisë në finale./ORAinfo/

Komento: